Najlepsze aplikacje podróżnicze -przewodnik po mobilnych przewodnikach

Jako wierny użytkownik i wytrwały obrońca papieru, nie sądziłam, że kiedykolwiek opublikuję post z hashtagiem nowetechnologie. Z drugiej strony, chociaż daleko mi do geeka, nigdy nie wzbraniałam się przed technicznymi nowinkami, wychodząc z założenia, że warto nadążać za światem. I ułatwić sobie życie. I podróże.

W poniższym mini rankingu pomijam jednak aplikacje typowo użytkowe i powszechnie znane, jak airbnb, couchsurfing lbo mapy google. To raczej zbiór źródeł, z których od jakiegoś czasu czerpię wiedzę i wskazówki gdzie iść, jeść, pić i patrzeć, kiedy na odkrywanie na własną rękę nie mam czasu, ochoty lub siły. Z bólem serca przyznaję, że w kategorii przewodniki wyparły u mnie papier.

Tak prezentuję się moja obecna bibliografia podróży:

1. Lonely planet guides 

Moje najświeższe odkrycie, czyli darmowe mobilne przewodniki po ponad 100 miastach, wydawnictwa które nigdy nie zawiodło mnie w druku. Ich porady to dla mnie złoty środek pomiędzy turystyką klasyczną, a pogonią za lokalsami. Absolutnie godne zaufania. 

2. Beanhunter

Mój niezastąpiony doradca w australijskim morzu kawiarni, dostępny i przetestowany też na innych kontynentach. A jak już wspomniałam tutaj – gdzie dobra kawa, tam też zazwyczaj dobre śniadanie!

3. Culture trip

Z radością odkryłam, że jeden z moich ulubionych blogów z poradami oferuje też wygodniejszą w użyciu aplikacje. A w niej pełen pakiet kulturalnych wskazówek, czyli gdzie szukać sztuki, designu, muzyki, historii lub jedzenia. Wszystko opatrzone ciekawymi komentarzami i poradami pomagającymi poznać miasto, a nie tylko je zobaczyć. 

4. Zomato 

Ile razy pokłóciliście się z kimś w czasie podróży o to, gdzie zjeść? Zazwyczaj ile brzuchów, tyle kulinarnych potrzeb i oczekiwań, a powiedzenie o głodnym i złym Polaku nie wzięło się znikąd. Najlepszym sposobem na uniknięcie nerwowego szukania restauracji na już jest oczywiście wcześniejszy research, ale nieprzygotowanie zdarza się każdemu. Moją ulubioną wyszukiwarką jedzenia (nie mylić z kulinarnym przewodnikiem w stylu Culture Trip) zostało Zomato. Wielokrotnie sprawdziło się lepiej niż Tripadvisor lub Yelp, a za user experience dostają u mnie szóstkę z koroną. Korona należy się za wygodny system rezerwacji stolików. 

5. Resident Advisor 

Chyba nic nie chowa się w miastach tak dobrze, jak kluby z muzyką elektroniczną. Szanse, że wymagający i wybredny imprezowicz trafi na satysfakcjonującą go imprezę bez uprzedniego researchu są bardzo bliskie zeru. Resident Advisor to wyszukiwarka, na której można ten research zacząć i na pewno zakończyć z sukcesem. Kiedyś myślałam, że działa tylko w Berlinie. To dobrze o niej świadczy. 

4 myśli na temat “Najlepsze aplikacje podróżnicze -przewodnik po mobilnych przewodnikach

  1. […] Chociaż smaki Azji to dla Europejczyków nic nowego, w Australii powszechność i różnorodność azjatyckich kuchni zwraca uwagę i robi wrażenie. Brak tradycyjnych australijskich potraw okazał się być  podatnym gruntem dla rozwoju kuchni świata. Maluchy w wózkach pałaszują sushi rolle, pałeczki wypierają sztućce, a restauracje rosną jak grzyby po deszczu. Po azjatyckie smaki najlepiej udać się do Chinatown. Polecam nieznaną mi wcześniej kuchnię indonezyjską! W poszukiwaniu konkretnej restauracji pomoże Wam Zomato. […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s